diş beyazlatma

Diş beyazlatma ve temizleme

Dişlerde oluşan lekelerin temelde 2 nedeni vardır. Bunlardan biri olan iç renklenme, dişlerin oluşumu sırasında oluşan yapısal bozukluklardan meydana gelir. Dış renklenmeyse diş yüzeyine sigara, alkol, kola gibi boyayıcı gıdaların yapışmasıyla oluşur. Bu lekeleri gidermek için diş beyazlatma yöntemi (bleaching) uygulanır. Tüketilen besinlerin dişler üzerinde bıraktığı kalıntıların giderilmesi için de diş temizleme işlemi uygulanır. Kliniğimizde sizlere uygun diş temizleme ve diş beyazlatma fiyatları sunuyoruz.

Diş beyazlatma ve diş temizleme sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Diş beyazlatma işlemi sonrası ilk birkaç gün çok soğuk ya da sıcak yiyecek veya içecek tüketilmemelidir. Renk verici, koyu renk içeren besinler 3-4 gün kullanılmamalıdır. Beyazlatıcı diş macunu kullanımı işlemin kalıcılığını arttırır. Günde 2 kere dişler fırçalanmalı, mümkünse sigara kullanılmamalı aşırı çay/kahve tüketimi olmamalıdır. Bu hastalarda beyazlatma işlemi daha kalıcı olacaktır.

Standart diş temizleme işleminden sonraki 2 saat bir şey yiyip içilmemelidir. Birkaç gün soğuk sıcak hassasiyeti yaşanılabilir. İşlem sonrası ağrı hissedilirse ağrı kesici kullanılabilir. İyileştirmeyi hızlandırmak açısından tuzlu su ile gargara yapılabilir. 6 ayda bir diş hekimine kontrol için gidilmesi önemlidir. Diş temizleme sonrası ağız bakımına ekstra dikkat etmek hastanın faydasına olacaktır.

Gülüş tasarımı ile mükemmel gülüşler!

Diş beyazlatma ve temizleme işlemlerinin yanında çene ve dişlerdeki yamukluk, çapraşıklık gibi sorunlarınız için de yanınızdayız. Üst düzey profesyonellik gerektiren gülüş tasarımı işlemimizle bunu yapmak uzman kadromuz için çok kolay! Son teknoloji ekipmanlarla donattığımız Kadıköy, Bostancı, Göztepe bölgelerinde bulunan kliniklerimize gelip bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Ücretsiz ilk muayene kampanyası ve bu hizmetlerden yararlanmak için bize ulaşın.